Testosteron Propionate

Propionat jest szybko działającą formą testosteronu. Jego działanie praktycznie rozpoczyna się już po pierwszej injekcji (lepsza pompa, wzrost energii i apetytu).

Czas aktywnego działania: 2 - 3 dni
Przeciętne dawki: 50 - 200 mg co 2 - 3 dni
Przeznaczenie: masa, siła, rzeźba - zależnie od przeznaczenia
Działanie: odczuwalne już od 3-ciego dnia
Długość dawkowania: 4 - 12 tygodni
Wykrywalność: do 3 tygodni
Właściwości: wysoko anaboliczny silnie androgenny, silna aromatyzacja do estrogenu oraz konwertowanie do DHT, toksyczność niska
Blokowanie układu HPTA: silne
Odblokowanie: 4 dni po ostatniej iniekcji

Środek ten ma wszystkie zalety innych testosteronów (czytaj niżej) jednak poprzez fakt krótszego estru powoduje mniejszą retencję wody co sprawia, że przyrosty są lepsze jakościowo (stosunek woda/mięsień jest mniejszy). Pomimo iż silnie aromatyzuje, nie powoduje ginekomastii w takim stopniu jak inne estry testosteronu gdyż nie kumuluje się w organizmie.
Niestety charakterystyka tego środka zmusza do częstych iniekcji. Aby utrzymać stałe stężenie środka w krwiobiegu należy wykonywać iniekcje co około 2 dni. To może być męczące, szczególnie dla nowicjuszy sterydowych. Propionat znakomicie jednak pasuje do każdego cyku - czy to na masę w połączeniu z nandrolonami (np. superanabolonem) i metanabolem, czy na siłę i rzeźbę razem z winstrolem i/lub trenbolonem. Co do skutków ubocznych są one mniej częste i mniej nasilone niż podczas stosowania enanthate bądź cypionate.