T3 / HORMON TARCZYCY

Cytomel jest syntetyczna forma produkowanego przez tarczycę metabolicznego hormonu T3. Hormon ten odpowiada za przemianę materii - węglowodanów, tłuszczy oraz białek i wyznacza tempo metabolizmu. Im poziom jest wyższy tym tempo metabolizmu jest większe co oznacza szybsze metabolizowanie składników odżywczych.

Czas aktywnego działania: około 10h
Przeciętne dawki: 25 - 150 mcg dziennie
Przeznaczenie: przyspieszenie tempa metabolizmu, utrata masy
Długość dawkowania: do 4 tygodni
Właściwości: syntetyczny hormon tarczycy, mocne tłumienie pracy tarczycy, efekt termogeniczny

Ze względu na swoje właściwości, środek ten przede wszystkim znajduje zastosowanie w cyklach redukcyjnych. Poprzez podniesienie metabolizmu, nasiloną lipolizę i efekt termogenny cytomel jest jednym z najskuteczniejszych spalaczy tłuszczu. Wykorzystywany jest zazwyczaj tylko przez zawodowców przygotowujących się do zawodów, gdyż stosowanie wymaga stałej kontroli lekarskiej. Dzięki cytomelowi mogą oni zejść do bardzo niskiego poziomu tłuszczu bez rygorystycznej diety. Znakomitą właściwością cytomelu jest uwrażliwianie receptorów zarówno beta jak i androgenicznych. Oznacza to, iż zwiększa on aktywność a tym samym skuteczność SAA stosowanych równolegle z nim. Wielu wykorzystuje ten środek nawet w cyklach masowych w celu minimalizacji odkładania tłuszczu przy bardzo kalorycznej diecie oraz w celu zwiększenia syntezy białka. Należy jednak pamiętać, iż zwiększa on metabolizm wszystkich składników odżywczych, w tym białek, zatem w celu uniknięcia katabolizmu mięśni należy maxymalnie zwiększyć ich podaż. Kulturyści stosują ten środek zazwyczaj z silnymi antykatabolikami takimi jak clenbuterol/salbutamol oraz sterydami (testosteron propionat, winstrol, trenbolone).
Odnośnie dawkowania - powinno być bardzo ostrożne ponieważ cytomel jest bardzo silnym i wysoko skutecznym hormonem tarczycy. Należy zaczynać od małych dawek, zwiększając je sukcesywnie co kilka dni aż dojdzie się do 75 - 100 mcg. Większość zaczyna od 25 mcg dziennie po czym zwiększa dawkę po około 5dniach. Dawka wyższa jak 100 mcg na dzień jest zazwyczaj zbyt duża gdyż wprowadza w nasilony katabolizm. Bardzo ważne jest również stopniowe zejście dochodząc nawet do 12.5 mcg. Dawkę dzienną warto rozłożyć i brać co kilka godzin. Nie należy przekraczać 4 - 6 tyg gdyż może to skończyć się niewydolnością tarczycy a ta musi już być leczona do końca życia. Przed kuracją należy upewnić się iż nie ma się nadczynności tarczycy - w takim przypadku stosowanie cytomelu jest bardzo niebezpieczne. Co ciekawe u niektórych osób po kuracji cytomelem zauważono trwały wzrost poziomu T3 nawet do 130%. Lek ten pomimo swoich rewelacyjnych zalet ma bardzo dużo skutków ubocznych. Mogą często wystąpić palpitacje serca, drżenie, nieregularne bicie serca, płytkość oddechu, ucisk serca, niepokoje, nadmierne pocenie się, biegunka, utrata masy, psychiczne zaburzenia.