PRIMOBOLAN

Okres działania i poziom stężenia będzie w miarę podobny do Testosteronu enantanu, pozostając podwyższony do 2 tygodni.

Substancja aktywna: Enantan metenolonu
Okres aktywnego półtrwania: 10 - 14 dni
Klasyfikacja: Steryd anaboliczno - androgenny
Dawkowanie: Mężczyźni 200 - 400 mg / tydzień, kobiety 50 - 100 mg / tydzień
Trądzik: Tylko w większych dawkach
Retencja wody: Niska
Podwyższone ciśnienie krwi: Rzadko
Hepatotoksyczność: Niska
Aromatyzacja: Nie
Konwersja do DHT: Nie
Blokowanie HPTA: Tak.

Primobolan w ogóle nie konwertuje do estrogenów, dlatego nie wykazuje typowych dla nich skutków ubocznych. Nawet bardzo na nie podatni użytkownicy nie powinni się o nie martwić. Masa mięśniowa zdobywana na Primobolanie jest zawsze wysokiej jakości, bez zbędnej retencji wody. Rzadko ponadto występuje podwyższone ciśnienie krwi, związane m.in. właśnie z estrogenami i retencją. Umiarkowane dawki rzędu 100 - 200mg tygodniowo nie powinny zaburzać czynności osi podwzgórze ?przysadka - jądra, w stopniu w jakim robią to iniekcyjne nandrolony czy testosterony. Większe dawki mogą jednak powodować takie zjawisko, dlatego odpowiednie zabiegi po zakończeniu kuracji będą niezbędne.
Primobolan jest generalnie środkiem bardzo łagodnym, nie powodującym wyraźnych skutków ubocznych. Mogą wystąpić pewne androgenne skutki uboczne, jednak tylko przy znacznie zwiększonych dawkach. Środek ten jest najpopularniejszym chyba sterydem wśród kobiet, oferującym zadowalające rezultaty bez zbędnych skutków ubocznych. Kobiety jednak powinny zdecydować się raczej na tabletki. Szybciej działający estr acetat umożliwia skuteczniejsze kontrolowanie stężenia środka we krwi, w razie problemów po odstawieniu stężenie szybko opada. Primoloban postrzegany jest jako najłagodniejszy steryd dostępny na rynku, świetny dla początkujących, starszych i wrażliwych użytkowników. Standardowa, efektywna dawka wynosi 100 - 200mg tygodniowo. W medycynie środek stosuje się nawet przez długi czas. Większość mężczyzn dobrze reaguje na dawki 200mg, jednak stosujący go przez dłuższy czas muszą przyjmować nieco więcej. Kulturyści często dochodzą do dawek sięgających 600 - 800mg tygodniowo, co jest dla nich dosyć korzystne. Tak wysokie dawki mogą już przyczynić się do wystąpienia skutków ubocznych, jednak z reguły są one dosyć łagodne.
Primobolanu praktycznie nigdy nie stosuje się samego. Większość kulturystów łączy go z innymi sterydami w celu nasilenia efektu anabolicznego. W okresach pracy nad definicją stosują stacki z niearomatyzującymi androgenami, takimi jak Halotestin lub Trenbolon. Sprzyja to uzyskaniu wysokiej jakościowo, bardzo "twardej", definicji. Inna opcja zakłada połączenie Primobolanu z Winstrolem, lub innym sterydem o silnych właściwościach anabolicznych. Połączenie takie powoduje także poprawę definicji oraz minimalne zwiększenie masy mięśniowej, przy relatywnie niskich skutkach ubocznych. Jeśli na celu mamy zwiększenie masy mięśniowej dołączamy Testosteron/Dianabol/Anadrol. W takim przypadku narażeni jesteśmy jednak na aromatyzację i wiążące się z nią skutki uboczne. Obecność jednak Primobolanu obniża wymaganą dawkę androgenu, minimalizując ten efekt.