HCG

HCG jest to środek imitujący wytwarzane przez podwzgórze i przysadkę hormony gonadrotropowe odpowiedzialne za stymulacje jąder do produkcji testosteronu.

Czas aktywnego działania: do 64h
Przeciętne dawki: 1000 - 5000 iu co 3 - 5 dni
Przeznaczenie: stymulacja jąder do produkcji testosteronu
Długość dawkowania: zazwyczaj 3 zastrzyki co 3 - 5 tygodni
Właściwości: hormon luteinizujący (LH) gonadotropina

Środek ten ma zastosowanie przede wszystkim podczas długich cykli, podczas których wysoki poziom androgenów hamuje pracę jąder co może doprowadzić do ich zmniejszenia się/kurczenia. Podczas długiej kuracji sterydowej (ponad 12 tyg) nie zabezpieczonej HCG może wystąpić artrofia (zanik) jąder co może z kolei doprowadzić nawet do bezpłodności. Podczas kuracji z silnie blokującymi środkami jądra zazwyczaj przestają pracować między czwartym a piątym tygodniem (można to odczuć) dlatego też warto właśnie wtedy zastosować HCG i powtórzyć po takim samym okresie. Zazwyczaj stosuje się trzy zastrzyki 2000 iu co 3 dni, jest to wystarczające. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie go na 2 - 3 tyg przed zakończeniem cyklu. Środek ten bardzo szybko staje się aktywny - już po kilku godzinach stymuluje jądra do pracy a ogólny czas działania (stymulacji jąder) to okres do 5 dni przy jednej iniekcji. Zazwyczaj można zaobserwować 200-300% zwiększenie poziomu wytwarzania naturalnego testosteronu. Może to powodować skutki uboczne podobne do tych, które występują przy podawaniu testosteronu i związane są z jego aromatyzacją a więc ginekomastia, obrzęki, podwyższone ciśnienie krwi - dlatego też warto razem z HCG używać antyestrogenu. Można także doświadczyć częstych erekcji, podwyższonego popędu seksualnego oraz huśtawki nastrojów a nawet nudności i wymioty. W dużych dawkach może spowodować trądzik. 
HCG występuje w postaci proszku, który należy wymieszać ze sterylna wodą. Proszek jest wrażliwy na zmiany temperatury, stąd też nie powinien być wystawiany na bezpośrednie nagrzanie. Po wymieszaniu, powinien być trzymany w lodówce i zużyty w ciągu kolejnych kilku tygodni. Jako, że jest na bazie wody można używać mniejszych igieł - 4/5 mm.