CO TO SĄ

PEPTYDY?

Peptydy są zdefiniowane jako związki o dwóch lub większej ilości aminokwasów, w których grupa karboksylowa jednego z aminokwasów łączy się z grupą aminową drugiego aminokwasu, co skutkuje eliminacji cząsteczki wody i wtedy powstaje wiązanie peptydowe. Mówiąc trochę prościej, peptydy są to po prostu małe białka, gdy ich liczba jest mniejsza niż 50 aminokwasów w wiązaniu. Przy wyższej liczbie niż 50 to mamy do czynienia z białkiem. Peptydy to nic innego jak małe łańcuchy aminokwasów, które są obecne we wszystkich komórkach naszego ciała. Istnieje kilka rodzajów peptydów, oligopeptydów, protein, polimerów, neuropeptydów i hormonów peptydowych.
Peptydy są syntetyzowane w sposób naturalny przez ciało. Są wykorzystywane jako lekarstwo które często jest stosowane w kuracjach mających na celu zwiększenie ilości hormonów. Peptydy mają produkować nowe korzystne dla naszego ciała hormony takie jak na przykład testosteron lub kortykosteroidy.
Peptydy są nową generacją w dziedzinie używek w sporcie. W istocie zwiększają nasz hormon wzrostu w związku z tym zwiększa się produkcja testosteronu, będzie poprawiać naszą siłę i przyspieszyć wzrost mięśni. Peptydy także zwiększają tkankę mięśniową, jak i kostną a dodatkowo regenerują niektóre narządy.